JAK SE POPRAT S NACHLAZENÍM A CHŘIPKOU?

30.11.2022

JAK SE POPRAT S NACHLAZENÍM A CHŘIPKOU?

Venkovní teploty okolo nuly, vlhko a zima, co zaléza do těla. Klima začínající zimy drsně zkouší náš imunitní systém, který tak dostává pořádně zabrat. Když se k tomu přidají další elementy viry, bakterie a jiné elementy, které nás oslabují, je jen otázkou času, kdy padneme do poslete s rýmou, kašlem či teplotou. Naštěstí existují bylinky a přípravky, které nám pomáhají lépe zvládat období nemoci a rychleji se uzdravit. Zahrádkáři a pěstitelé bylinek mají velkou výhodou, protože si v létě nasbírali vypěstované bylinky. Pro ty méně šťastné máme dobrou zprávu... Existují přírodní produkty, díky kterým se můžete v mrazivých dnech cítit lépe.

RÝMA
Ucpaný nos, nepřetržité kýchání a tuny posmrkaných kapesníčků. Tak se projevuje zánět nosní sliznice. Pro uvolnění ucpaného nosu je vhodná inhalace vlhkého vzduchu ideálně v kombinaci s bylinkami. Použít můžete květ heřmánku, který má protizánětlivé, zklidňující a dezinfekční účinky. Pro snadnější dýchání můžete využít listy máty či eukalyptu. Dále se skvěle hodí levandule nebo šalvěj.
Z našich přípravků můžeme pro boj s rýmou vřele doporučit oblíbený DONOSOL určený pro dospělé a NOSNÍ OLEJ BABY pro naše nejmenší. Samozřejmě, že inhalaci pomocí páry nejde provádět celý den a u dětí je to skoro sci-fi. Proto doporučujeme do difuzéru nebo aromalampy kapat směs éterických olejů AROMA BABY.

KAŠEL
Další projev chřipky a nachlazení, který nedá člověku spát. Pro podporu vykašlávání se často využívá jitrocel kopinatý nebo divizna velkokvětá, která pomáhá chránit sliznici dýchacích cest proti vysichání ochraným filmem. Do čajových směsí bývá přidávána také MATEŘÍDOUŠKA, TYMIÁN nebo FENYKL. Při škrábání v krku doporučuji smíchát kapku ATEMOLU s medem a postupně cucat. Velmi účinný a také oblíbený je také bylinný balzám PROATEM.

POCENÍ
Proces, díky kterému se tělo zbavuje škodlivin. Proto je pořádné pocení cestou k rychlému uzdravení. Už od pradávna se na podporu pocení používá lipový a bezový květ.

POSÍLENÍ IMUNITY
Imunitní systém je po nemoci oslabený a potřebuje znovu nastartovat. K tomuto účelu doporučujeme extrakt z ELEUTHEROCOCCU, který kromě posílení imunity také detoxikuje organismus.

Samozřejmě zde nejsou vyjmenovány všechny přípravky, které pomáhájí v období chřipek a nachlazení. Mnohem víc jich najdete zde: https://www.aromakh.cz/

A pokud jste se rozhodli pořídit si na jaře vlastní bylinkovou zahrádku, budou se vám určitě hodit rady ohledně pěstování bylinek! Hlavní roli v nich hrají tři krásné, voňavé produkty... INSECT-STOP, FUNGHI-STOP a PLANT-PROTECTOR. Tyto přípravky jsou vytvořené tak, aby odpuzovaly škůdce, zamezovaly vzniku plísní, podporovaly růst rostlin a zvyšovaly jejich odolnost. Jejich obrovskou výhodou je ale také jejich biologická odbouratelnost a šetrnost k životnímu prostředí. Navíc neškodí opylovačům!

 

Iva Šimonková