JAK ZUŽITKOVAT VELIKONOČNÍ OSENÍ

03.03.2021

JAK ZUŽITKOVAT VELIKONOČNÍ OSENÍ?

Co si počít se zelenou výzdobou, když už jsou Velikonoce za námi? Určitě ji nevyhazujte!
Máme pro vás několik receptů, jak využít vyklíčenou řeřichu, pšenici nebo ječmen.

Řeřicha setá je výborným zdrojem vitamínu A, C, E, K, z minerálních látek obsahuje především železo, vápník a hořčík. Bývá využívána k detoxikaci jater nebo k podpoře trávení. V Indii se dokonce doporučuje jako pánské afrodisiakum. Vhodná je také po porodu, protože pomáhá proti únavě a zvyšuje produkci mateřského mléka.
Vyklíčenou řeřichu jednoduše ostříhejte nůžkami a posekejte nadrobno. Takto ji můžete využít k posypání vařených brambor nebo do pomazánky. Výborně se hodí k pomazánkám z vajec či čerstvého kozího sýra.
My pro vás máme recept na ŘEŘICHOVÉ PESTO S OŘECHY, které skvěle ochutí třeba těstoviny.

Suroviny:
150 ml olivového oleje
hrst ořechů (vlašské, pekanové nebo piniové)
4 stroužky česneku
2 hrstky řeřichy
citronovou šťávu podle chuti
sůl
pepř

Do mixéru vložte česnek, řeřichu, ořechy a polovinu oleje a vše rozmixujte. Podle hustoty přilévejte olej. Ke konci pesto dochuťte solí, pepřem a citronovou šťávou.
Hotové pesto dejte do uzavíratelné sklenice a uchovávejte v lednici.
Pro ozvláštnění chuti pesta můžete při mixování přisypat trochu parmazánu. Potom ale opatrně se solí, protože samotný parmazán je dost slaný.

Mixér ještě neuklízejte! Z vyklíčené velikonoční pšenice nebo ječmene si můžete připravit nápoj! Jak na to?
Vyklíčené osení ostříhejte a rozmixujte s vodou nebo ananasovým džusem (čistě pro dochucení) tak, aby vznikl zelený koktejl. Pokud vlastníte odšťavňovač, můžete využít i ten. Aby byl pšeničný nebo ječmenný nápoj chutnější, můžete přidat třeba mrkev.
Samozřejmě, že z jednoho nápoje detoxikační kúru neuděláte. To byste museli nápoj pít jednou denně alespoň tři měsíce. Ale můžete mít dobrý pocit z toho, že jste pro své zažívání udělali něco dobrého a navíc jste krásně zužitkovali velikonoční výzdobu.

 

Iva Šimonková