Plant Protector

15.02.2019

Byla jsem zvědavá, co to zase u „hádků“ vymysleli. Vzhledem k tomu, že jsem vášnivou milovnicí zahrádkářství a miluji i pokojové květiny, rozhodla jsem se jejich nechemickou novinku vyzkoušet. Koupila jsem PLANT-PROTECTOR, smíchala s hlínou v doporučeném poměru a nasázela sazenice rajčat, okurek a paprik. Pár sazenic mi zůstalo nezasazených do smíchaného substrátu. S nimi jsem udělala změnu. Nasypala vrstvu hlíny, přidala vrstvu PLANT-PROTECTORU a zase vrstvu hlíny. Do takto připravené zeminy jsem sazenice zasadila. Kořeny byly přímo v PLANT-PROTECTORU… Po pár dnech jsem viděla, jakou chybu jsem udělala.

 

Sazenice zasazené do smíchaného substrátu rostly „jak z vody“. Zato rostlinky ve vrstveném substrátu chřadly a chřadly. Takže moje zkušenost je, že mám dodržovat doporučený postup i dávkování. Zase se potvrdilo, že méně znamená více. 
 
Do smíchaného substrátu jsem přesadila i pokojové květiny. Po měsíci přišel manžel, že se bude muset přestěhovat. Květiny rostly jako divé a on měl pocit, že se do bytu za chvíli nevejde. Ale já mám z květin velikou radost a věřím, že si to manžel rozmyslí.

 

PLANT-PROTECTORU jsem zůstala věrná a použila jsem jej ve skleníku. Po poslední zkušenosti jsem prach do hlíny zaryla. Po několika dnech manžel opět přišel a oznámil mi: „Pokud to půjde takto dál, budeme si muset pořídit vetší skleník.“ Zelenina rostla neuvěřitelně rychle. Co však hodnotil pozitivně: Odstěhovali se nám mravenci. Každý rok jsme měli ve skleníku mraveniště, letos ne. A nevím jak je to možné, ale nemáme zatím ani slimáky, byť u sousedů již jsou. Je pravdou, že Plant Protector má nezvyklou vůni, ale že by vadila i slimákům? Ptát se jich na to nebudu, mohli by si to rozmyslet a nastěhovat se zpět.

 

S vůní prachu se smířím a budu jej preferovat před chemickými hnojivy dále. Všem jej doporučuji i kvůli zajímavé ceně.
B. M., Sytno