VÝHONKY JEHLIČNANŮ V SOBĚ SKRÝVAJÍ MNOHO

14.04.2020

Jaro je obdobím, kdy na všech rostlinách raší mladé výhonky, do kterých dávají vše dobré. Platí to i u jehličnanů. Zejména výhonky smrku, borovice či jedle jsou vyhledávány pro své neobyčejné účinky a řadu tělu prospěšných látek. Obsahují velké množství vitamínu C, smrk v sobě skrývá také vitamín A, borovice se navíc může chlubit obsahem karotenu.

Sbírají se mladé, sytě zelené výhonky do maximální délky 5 cm. Důležité je najít stromy, které jsou hlouběji v lese, dál od silnic a měst. K čemu jsou takové výhonky dobré? Účinné látky obsažené v zelenkavých větvičkách pomáhají při respiračních potížích, při bronchitidách, tlumí kašel. Tinktura z jehličnanů je známá svým působením na bolavé klouby. Každodenním užíváním sirupu z výhonků dodáváte tělu vitamín C.

Z výhonků můžete připravit sirup, med nebo tinkturu. Nebojte se, příprava je opravdu jednoduchá.
Přesvědčte se sami.

Sirup na kašel
Opláchnuté výhonky začněte vrstvit do sklenice (jedna vrstva by měla mít okolo tří centimetrů). Výhonky pak bohatě posypte třtinovým cukrem. Na cukrovou vrstvu položte plátky omytých citronů s kůrou. Takto pokračujte, dokud sklenici nezaplníte až po okraj. Poslední vrstvou by však měl být právě cukr. Hrdlo sklenice přetáhněte potravinovou folií, zagumičkujte a nechte na slunném místě stát 2-3 týdny, během kterých můžete případně dosypat vrchní vrstvu cukru. Výsledkem je hustá hnědá šťáva, kterou je třeba scedit nejlépe přes plátno do čistých sklenic. Hotový sirup uchovávejte v temnu a chladu. Můžete jej zakonzervovat lžičkou silného alkoholu.


Borovicový „medík”
Na jeho přípravu budete potřebovat odhadem kilo borovicových výhonků. Výhonky opláchněte a dejte do hrnce společně s pěti plátky citronu včetně kůry. Vše zalijte 1,5 litrem studené vody a povařte 20-30 minut. Připravený cukerný odvar nechte luhovat do druhého dne, poté přisypte 1,5 kg cukru a za stálého míchání vařte až do hustoty medu.

Tinktura s vůní lesa
Velmi oblíbený recept zejména pro svou extrémně jednoduchou přípravu. Mladé jehličí stačí vložit do uzavíratelné nádoby (láhev či zavařovací sklenice) a zalít vysokoprocentním alkoholem. Zhruba po týdnu můžete tinkturou potírat ztuhlé šlachy, namožené svaly a bolavé klouby.

Z čerstvých výhonků lze také připravit čaj, který oceníte především při potížích s průduškami. Čaj ze smrkového jehličí pomáhá odbourat stres a nervozitu. Dokonce může posílit koncentraci a podpořit paměť. Borovicový čaj může zase dobře působit při zánětech ledvin a močových cest. Nedocenitelným pomocníkem je při migrénách, jarní únavě a depresích.

 

Tak nezapomeňte vzít si s sebou na příští výlet do lesa také košík na mladé výhonky.

Iva Šimonková